הכן כלבך לקיץ

הכן כלבך לקיץ

כלבים בקיץ סובלים מקרציות ופרעושים  , הפרעושים קופצים על הכלב בזמן הטיול בגינה בבית או בגינה הציבורית, הקרציות לעומת זאת נמצאים באדמה ועולים על הכלב בזמן שהכלב רובץ או חופר באדמה.

איך להימנע מהימצאות של פרעושים וקרציות

אז יש מספר פעולות פשוטות שאם תנקטו בהם תוכלו לעבור את הקיץ בשלום וללא בעיות מיותרות, ראשית אם אתם גרים בבית פרטי או בדירת גן ויש לכם חצר חובה לבצע הדברה  נגד פרעושים וקרציות בתחילת עונת הקיץ, בנוסף יש להקפיד לשים לכלב כבר בתחילת עונת הקיץ קולר נגד קרציות, הקולר מספיק לתקופה של חצי שנה בד"כ, חשוב מאוד: הקולר מיועד נגד קרציות בלבד ואינו נגד פרעושים, נגד פרעושים יש להשתמש באמפולות ע"ג העורף של הכלב, יש לחזור על טיפול באמפולות אחת לחודש עד חודשיים בהתאם להנחיות על גבי האריזה, תלוי בגודל הכלב ובסוג החומר.קיימים בשוק מוצרים הנימכרים במרפאות וטרינריות בכדורים לבליעה שנותנים כיסוי ארוך טווח נגד פרעושים וקרציות.

אם תדאגו לבצע את הפעולות הפשוטות הללו תחסכו לעצמכם הרבה כאב ראש במקרה שהכלב ידבק בפרעושים או בקרציות.

טיול עם כלבים בימי הקיץ החמים.

נפתח בזה שרוב האנשים לא מודעים לכך אך כלבים בניגוד לבני אדם לא יודעים לשמור על עצמם ויכולים לרוץ עד איפוס כוחות, לכן אנחנו כבעלי הכלבים צריכים לדאוג להם.

ריצה של כלב בחום בשמש הקופחת יכולה לגרום יחסית בקלות למצב של היפר תרמיה אצל כלבים, מצב זה הוא כאשר הכלב כבר לא מסוגל לקרר את גופו בעצמו או שייקח הרבה מאוד זמן, על מנת לא להגיע למצב כזה אנו נקפיד לטייל עם הכלב במקומות שיש בהם צל, לדוגמא בפרדסים, שיש הרבה עצים שיוצרים צל.

מספר דברים חשובים:
1.    בניגוד למה שמקובל, אף יבש זה לא אומר שהכלב חולה ואף רטוב זה לא אומר שהכלב בסדר, אל תעשו את הבדיקה הפרימיטיבית הזו, היא לא יכולה לאבחן שום דבר.
2.    כאשר חם בחוץ צריך לזכור שהאדמה והכביש חמים מאוד ( לוהטים ) אנו הולכים עם סנדלים או נעלים ולא מרגישים זאת אך הכלב עלול לקבל כוויות ברגלים ואף גופו עלול להתחמם כתוצאה מזה.
3.    כאשר כלב מקבל מכת חום צריך לעזור לו לקרר את גופו ניתן לעשות זאת ע"י מקלחת או שהייה במקום קריר.
4.    כלבים שנמצאים במזגן – צריך לזכור שכאשר אנו יוצאים מחום של 20-22 מעלות בחדר ממוזג לחום של 35 מעלות בחוץ ואף יותר מימי הקיץ הגוף מקבל מיני טראומה, אצל כלבים הדבר יותר קיצוני לכן מומלץ לשים את הכלב במקום מוצל אך לא במיזוג.
5.    כלבים עם אף פחוס נוטים לבעיות נשימה ולכן רגישים יותר לבעיות חום.
6.    כלבים קשישים או שמנים או בעלי פרווה ( כמו בני אדם ) יהיו רגישים יותר לבעיות חום.

לסיכום טייל עם הכלב שלך, זה בריא לך ולו, אך עשה זה בערב או במקומות מוצלים וכמובן עם הרבה מים לך ולו, שיהיה לכם טיול מהנה.
אנו בכלביון דואגים לרסס את הפנסיון בתחילת עונת הקיץ ואף מבצעים בדיקות של פרעושים וקרציות לכלבים שמגיעים לפנסיון, בפנסיון ניתן לרכוש קולרים נגד קרציות  .וכדורים לבליעה לטיפול ארוך טווח בפרעושים וקרציות.